En kreativ partner

Vi vill bygga långsiktiga relationer och nära samarbeten. Vi tror inte på färdiga paketlösningar, utan vill skapa tydlig kommunikation genom flexibilitet och lyhördhet. Vi kan ta ett helhetsansvar och sätter ihop dynamiska arbetsgrupper för alla behov, oavsett format eller media. 

Vi vill tänka stort och skapa stark kommunikation tillsammans.

Kontaktuppgifter

Mia Degerman
Art Director
0704-78 20 68
mia@spektradesign.se

Fernando Medina
Prepress och illustration
0737-32 85 19
fernando@spektradesign.se

Martin Liljesand
Art Director
0739-26 57 57
martin@spektradesign.se

Mikael Sundblad
Art Director
0737-41 32 70
mikael@spektradesign.se

Clara Collman
Webbutvecklare
0704-40 09 63
clara@spektradesign.se

Jon Edergren
Creative Director
0739-24 51 50
jon@spektradesign.se

Lina Åberg
Art Director
0739-38 63 00
lina@spektradesign.se

Hanna Felixon
Kommunikationsstrateg / Projektledare
0730-20 97 66
hanna@spektradesign.se

Malva Fürst
Digital Art Director
0736-64 45 38
malva@spektradesign.se

Vejde Gustavsson
Art Director
0739-16 74 53
vejde@spektradesign.se

Jonas Wannfors
VD, projektledare
jonas@spektradesign.se
0707-47 47 28

Vincent Orback
Webbutvecklare
vincent@spektradesign.se

Foto: Carola Björk

Kunder och uppdrag i urval

A house
Arbetsmiljöverket
Arenagruppen
Arkdes, Arkitektur- och Designcentrum
Astma och Allergiförbundet
Belysningsbranschen
Bio Rio
Carler
Cinemafrica
Country & Eastern
Dansens Hus
Falkenbergs Museum
Fastighetsanställdas förbund
Fatta man!
Fryshusets Gymnasium
Funkia Landskapsarkitektur
Gustavsbergs Konsthall
Kod Arkitekter
Korpen Stockholm
Korpen Sverige
Kulturrådet
Landskapslaget
Läkare i världen
Lärarförbundet
Marge Arkitekter
Marit Bergman
Maskinentreprenören
ME-skolan
Murman Arkitekter
Män för jämstäldhet
Natur och Kultur
Naturkompaniet
Naturskyddsföreningen
Nivå landskapsarkitektur
Norstedts
Panoramica Filmfestival
Petestep
Postkodstiftelsen
Psykologförbundet
Rudi Lewis
Samfundet de Nio
Sommarnöjen
Stiftelsen Carl Malmsten
Stockholms Feministiska Filmfestival
Svenska Institutet
Svenska Tecknare
Svenska Sällskapet för medicinsk forskning
Sveriges Lantbruksuniversitet
Södra Teatern
Tekniska Museet
Tidningen Accent
Tidskriften Stad
Tillväxtverket
Tovatt Architects
Unionen
Yoga Shala