Om Spektra

Spektra startades 2004 som ett samarbete mellan frilansande formgivare. Idag är vi en etablerad designbyrå med bred kompetens inom visuell kommunikation. Vi är fortfarande en liten byrå, men med stor erfarenhet, vilket gör oss effektiva och personliga att arbeta med.

Vi söker samarbete med organisationer och företag som har visioner och idéer de brinner för. Vi älskar det vi gör, och vi vill att våra uppdragsgivare älskar det de gör. Vi vill skapa ärlig och tydlig kommunikation som berikar och utvecklar oss och våra kunder.

Har ni ett design-, kommunikation- eller webbprojekt där ni behöver oss? Kul!

Hör av dig till:
Hanna Felixon
E-post: hanna@spektradesign.se
Telefon: 0730-20 97 66.

Clara Collman

Webbutvecklare

0704-400963
clara@spektradesign.se

Mia Degerman

Art Director

0704-78 20 68
mia@spektradesign.se

Otto Degerman

Art Director

0708-67 99 65
otto@spektradesign.se

Jon Edergren

Creative Director

0739-24 51 50
jon@spektradesign.se

Malva Fürst

Digital Art Director

0736-644538
malva@spektradesign.se

Hanna Felixon

Kommunikationsstrateg

0730-20 97 66
hanna@spektradesign.se

Vejde Gustavsson

Art Director

0739-16 74 53
vejde@spektradesign.se

Fernando Medina

Grafisk formgivare

0737-32 85 19
fernando@spektradesign.se

Jonas Wannfors

VD, Projektledare

0707-47 47 28
jonas@spektradesign.se

Lina Åberg

Art Director

0739-38 63 00
lina@spektradesign.se