En kreativ partner

Vi vill bygga långsiktiga relationer och nära samarbeten. Vi tror inte på färdiga paketlösningar, utan vill skapa tydlig kommunikation genom flexibilitet och lyhördhet. Vi kan ta ett helhetsansvar och sätter ihop dynamiska arbetsgrupper för alla behov, oavsett format eller media. 

Vi vill tänka stort och skapa stark kommunikation tillsammans.

Kontaktuppgifter

Mia Degerman
Art Director
0704-78 20 68
mia@spektradesign.se

Fernando Medina
Prepress och illustration
0737-32 85 19
fernando@spektradesign.se

Martin Liljesand
Art Director
0739-26 57 57
martin@spektradesign.se

Mikael Sundblad
Art Director
0737-41- 32 70
mikael@spektradesign.se

Clara Collman
Webbutvecklare
0704-400963
clara@spektradesign.se

Jon Edergren
Creative Director
0739-24 51 50
jon@spektradesign.se

Lina Åberg
Art Director
0739-38 63 00
lina@spektradesign.se

Hanna Felixon
Kommunikationsstrateg / Projektledare
0730-20 97 66
hanna@spektradesign.se

Malva Fürst
Digital Art Director
0736-644538
malva@spektradesign.se

Vejde Gustavsson
Art Director
0739-16 74 53
vejde@spektradesign.se

Jonas Wannfors
VD, projektledare
jonas@spektradesign.se
0707-47 47 28

Foto: Carola Björk

Kunder och uppdrag i urval

Arbetsmiljöverket
Arenagruppen
Arkdes, Arkitektur- och Designcentrum
Belysningsbranschen
Bio Rio
Cinemafrica
Cloud Nine Food & Cocktails
Country & Eastern
Dansens Hus
Energimagasinet
Falkenbergs Museum
Fastighetsanställdas förbund
Fatta man!

Fryshusets Gymnasium
Funkia Landskapsarkitektur
Gustavsbergs Konsthall
Kod Arkitekter
Korpen Stockholm
Korpen Sverige
Kulturrådet
Läkare i världen
Lärarförbundet
Marge Arkitekter

Marit Bergman
Maskinentreprenören
ME-skolan
Murman Arkitekter
Natur och Kultur
Naturkompaniet
Naturskyddsföreningen
Norstedts
Panoramica Filmfestival
Petestep
Postkodslotteriets Kulturstiftelse
Psykologförbundet
Rudi Lewis

Samfundet de Nio
Stiftelsen Carl Malmsten
Svenska Institutet
Svenska Tecknare
Svenska Sällskapet för medicinsk forskning
Sveriges Lantbruksuniversitet
Södra Teatern
Tekniska Museet
Tidningen Accent
Tidskriften Stad
Tillväxtverket
Tovatt Architects
Unionen
Yoga Shala